Битката за оцеляване в Премиършип стана още по непридвидима след поредния кръг от първенството. Намиращият се на незавидното 19-то място Уест Хям победи като домакин Евертън с гол на Боби Замора в 13-тата минута .

По този начин „чуковете” се доближиха на опасна близост до другите отбори, борещи се за оцеляване – Чарлтън и Шефилд Юнайтед, които завършиха 1:1 на „Дъ Вали”.  Голове отбелязаха Талал Ел Каркури и Джонатан Стийд през второто полувреме. Така  разликата между трите отбора е едва три точки и битката до края се очертава да бъде безпощадна.

В друг интересен двубой от днешната програма Рединг победи с 3:1 като гост на Болтън и по този начин направи много интересна и борбата за местата, даващи право на участие в турнира за купата на УЕФА.

Въпреки че до 84-тата минута Болтън водеше с 1:0 след автогол и бе сигурен в успеха, с три късни гола (2 на Кевин Дойл и един на Хънт), Рединг постигна така важната победа, която ще позволи на „новобранците” в Премиършип да изпреварят Тотнъм.

Очаквана победа постигна и Ливърпул. На своя „Анфийлд”мърсисайдци” победиха Уигън с 2:0 след голове на Дирк Кайт.