Себастиан Ларсон вкара седмия си гол през сезона и изкачи Бирмингам обратно на върха в Чемпиъншип след победа с 1:0 над Кардиф.

Бившият играч на Арсенал отбеляза попадението в 56-та минута и момчетата на Стив Брус вече имат една точка преднина пред Дарби Каунти и четири пред Уест Бромич в борбата за директно класиране във Висшата лига.

Това е четвърта победа с минимален резултата за Бирмингам от последните шест срещи.

Стив Брус бе най-притеснен от състоянието на игрището на „Сейнт Андрюс”, тъй като бе положена изцяло нова тревна настилка през януари, а тя поддаде след изсипалия се пороен дъжд.

„Много е разочароващо. Хвърлихме толкова пари и би трябвало да имаме по-добър терен. Ще потърсим съвети от специалист.”