В мач от деветия кръг на Премиършип Портсмут изпусна да победи Фулъм и двата отбора завършиха 1:1. Това стана няколко часа, след като Хари Реднап напусна мениджърския пост в „помпи” и пое Тотнъм.

Домакините имаха предимство в срещата, но сериозни пропуски направиха Джърмейн Дефоу и Питър Крауч.

Все пак в 61-та минута след комбинация между двата падна и първото попадение в срещата. Дефоу подаде на Крауч, който с хубав прецизен удар не остави никакви шансове на Марк Шварцър.

В 87-та минута гостите стигнаха до изравнително попадение, след като Ерик Невланд подаде на Клинтън Демпси, който отблизо прати топката в мрежата на Дейвид Джеймс.

След това равенство Портсмут се намира на седмо място с 14 точки, докато Фулъм е на 16-а позиция 8 точки.