В мач от 3-я кръг на Премиършип Челси не успя да победи Тотнъм и двата отбора завършиха 1:1. Българският нападател Димитър Бербатов бе оставен извън групата за мача.

Домакините започнаха много силно мача и Франк Лампард в първите минути се опита да отбележи гол, но вратарят на „шпорите” Еурелио Гомес се представи на ниво.

В 27-та минута Есиен стреля силно отдалеч и топката срещна напречната греда след намесата на Гомес и излезе в ъглов удар.

Деко центрира ниско в наказателното поле на Тотнъм в 28-та минута, след което Жулиано Белети успя да изпревари Дарън Бент и прати топката в мрежата на „шпорите” за 1:0.

В 45-та минута Тотнъм стигна до изравнително попадение, след като Лампард се опита да избие топката от краката на Лука Модрич, но вместо това намери Дарън Бент, който излезе очи в очи с Петър Чех и с хубав премерен удар вкара кълбото в мрежата на Челси.

През второто полувреме домакините имаха предимство, но така и не успя да стигнат до победно попадение.

Удари на Лампард и Бонсингва минаха в близост до вратата на Гомес, но не затрудниха бразилския вратар.

В 66-та минута Дейвид Бентли стреля опасно, но Петър Чех се намеси авторитетно и спаси.

След това равенство Челси води във временното класиране с актив от 7 точки, докато Тотнъм спечели първа точка от началото на сезона.