Нюкасъл спечели домакинството си на Фулъм с 2:1 в мач от третия кръг на Премиършип, като и двете попадения за "свраките" отбеляза нападателят Леон Бест.

Първото полувреме на "Сейнт Джемсис Парк" бе равностойно, като в неговия край домакините изпуснаха няколко добри възможности да поведат в резултата.

Възпитаниците на Алан Пардю все пак сториха това в началото на втората част, когато Бест реагира бързо в наказателното поле на Фулъм и довкара топката след недобра намеса на Марк Шварцър.

В 66-та минута Бест удвои преднината на своя тим след центриране на Ба отдясно. Гостите натиснаха след това, но пропуснаха няколко положения.

Все пак те стигнаха до почетно попадение две минути преди края, когато Клинт Демпси се разписа с глава. Нюкасъл вече има седем точки след първите си три мача, докато Фулъм има само една от равенството с Астън Вила в първия кръг на първенството.