Капитанът на българския национален отбор по футбол Димитър Бербатов и неговият Манчестър Юнайтед победиха Болтън с 2:1 на "Олд Трафорд" и се изстреляха на върха на класирането в Англия.

Българската деветка на "червените дяволи" игра пълни 90 минути и помогна на своя тим да грабне важните три точки.

Майкъл Оуен, който започна срещата като титуляр заради травмата на Уейн Рууни, имаше основна заслуга за първия гол на своя отбор.

Английският нападател центрира, а Зат Найт си вкара нещастен автогол още в 5-та минута.

В 33-та минута на мача, крилото Антонио Валенсия получи хубаво подаване от страна на Гари Невил и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Яскелайнен за 2:0. Матю Тейлър само намали за крайното 2:1, след като вкара с глава след едно от поредните центрирания в наказателното поле на английския шампион.

Така след като Челси загуби днес с 1:2 при гостуването на Астън Вила, Манчестър Юнайтед излезе начело в класирането.

Момчетата на сър Алекс Фъргюсън имат 22 точки, Челси пък са втори с 21 точки.

Тимът на Съндърланд успя да победи "обезкървения" Ливърпул с 1:0 на своя "Стейдиъм ъф Лайт".

Гостите, които бяха без звездите си Фернандо Торес и Стивън Джерард, допуснаха гол още в 5-та минута, когато се разписа за пореден път Дарън Бент.

Арсенал срази гостуващия Бирмингам Сити с 3:1. Робин Ван Перси, Абу Диаби и Андрей Аршавин вкараха за "артилеристите", а за гостите от Бирмингам се разписа Лий Бойър. Тио Уолкът пък получи за пореден път травма.

Всичките резултати от днес в Англия: Астън Вила - Челси 2:1, Евертън - Уулвърхемптън 1:1, Арсенал - Бирмингам 3:1, Стоук Сити - Уест Хем 2:1, Манчестър Юнайтед - Болтън 2:1, Портсмут - Тотнъм 1:2, Съндърланд - Ливърпул 1:0.