Полузащитникът на Челси Михаел Балак заяви, че нарушението срещу него, заради което беше отсъдената при резултат 0:2 в полза на Астън Вила при вчерашното равенство 4:4, е стопроцентово и не може да става дума за симулация.

Балак се появи в игра в 26-ата минута, заменяйки контузения Франк Лампард, а в продължението на първото полувреме бе съборен в наказателното поле на гостите, позволявайки на Андрий Шевченко да намали резултата на 1:2 и оставяйки Вила с човек по малко, тъй като фаулиралият го в пеналта Зак Найт получи директен червен картон.

В 88-ата минута Балак изпълни перфектно пряк свободен удар, давайки преднина от 4:3 на сините от Лондон, а в последните секунди Гарет Бари изравни за 4:4 от дузпа.

„Топката беше в мен, а двама, не един, ме атакуваха и един от тях ме фаулира. Това беше чиста дузпа”, заяви германският национал.

„Това не беше дузпа. Играчът на Челси падна без да е имало контакт”, бе заявил след двубоя мениджърът на Астън Вила Мартин О’Нийл.