Астън Вила затвърди добрата си форма, като се наложи над Фулъм при гостуването си в Лондон с 3:1. Фулъм бе отборът, който удари пръв с гол на Раул Хименес още в третата минута.

Тимът от Бирмингам обаче изравни само няколко минути по-късно чрез Морган Роджърс. В средата на първата част Андреас Перейра пропусна дузпа за домакините.

След час игра Оли Уоткинс изведе Астън Вила напред, а положението на Фулъм стана много трудно, след като Йоаким Андерсен бе изгонен с червен картон. В 69-ата минута Иса Диоп си вкара автогол и така "виланите" си осигуриха успеха. В края и Джейдън Филоджийн от Вила бе изгонен от терена.

Брайтън изненада Нюкасъл като гост и го надигра с 1:0. Единственото попадение вкара Дани Уелбек в 35-ата минута. В добавеното време на мача Дан Бърн от "свраките" вкара гол, но той не бе зачетен заради положение на засада.