В контролна среща Щутгарт загуби с 1:3 от Арсенал, а немският национален вратар Йенс Леман не успя да се противопостави на своите бивши съотборници и на три пъти трябваше да изважда топката от вратата си.

Срещата се игра на „Готлиб-Даймер Щадион” пред 50 хиляди зрители, които наблюдаваха представянето на Щутгарт преди новия сезон в Първа Бундеслига.

През първото полувреме двата отбора играха равностойно, като лондончани създадоха повече опасни положения, но не успяха да ги реализират.

Нелогично на ставащото на терена Щутгарт поведе в резултата в 51-та минута чрез турския национал Бастюрк.

Футболистите на Арсенал веднага реагираха и в 52-та минута Карлос Вела изравни резултата, а в 65-та минута „артилеристите” успяха да вкарат два нови гола дело на Никлас Бендтнер и Джак Уилшър.