Арсенал записа победа с 2:1 срещу ПСЖ във втори мач от турнира „Емирейтс Къп”. Арсен Венгер отново даде шанс за изява на по-младите футболисти. Лондончани имаха изцяло превес в играта и логично стигнаха до победата.

Резултатът бе открит секунди преди края на първото полувреме, когато Клиши подаде на Никлас Бентнер, който изведе Матю Фламини и той се разписа във вратата на Микел Ландро.

В 68-та минута Денилсо асистира за попадението на Бентнер, който навлезе в наказателното поле на френския отбор преодоля Мулумбу и покачи резултата на 2:0.

Крайното 2:1 оформи Пеги Люиндула в 79-та минута, след като се възползва от колектива грешка в отбраната на Арсенал.

В следващия мач от турнира „прилепите” играят срещу Пари Сен Жермен в неделя, докато Интер ще срещне Арсенал.