Арсенал победи Фулъм с 3:1 в среща от 36-я кръг на английската Висша лига. „Артилеристите” стигнаха успеха само за три минути в края на мача, когато вкараха два бързи гола и се добраха до трите точки. Арсенал е само на точка зад третия в подреждането Ливърпул и до края може да се бори с „червените” за престижната позиция.

Загубата пък може да окаже много лоша услуга на Фулъм, тъй като отборът от „Крейвън Котидж” остава само на точка от зоната на изпадащите.

Жулио Баптища откри резултата на „Емирейтс Стейдиъм” в Северен Лондон само четири минути след първия съдийски сигнал. Арсенал пропусна няколко добри положения преди Саймън Дейвис да накаже домакините след грешка на вратаря Йенс Леман в 78-та минута.

Само за три минути в самия край на двубоя – между 84-та и 87-та – Емануел Адебайор и Жилберто Силва решиха нещата в полза на Арсенал. Попадението на Силва падна от дузпа, отсъдена за нарушение на Клинт Демпси в наказателното поле.