Арсенал победи с категоричното 3:0 двукратния носител на Купата на УЕФА Севиля в среща от Група Н на Шампионската лига.

Двата отбора, както се и очакваше показаха футбол на високо ниво, но испанците не успяха да се наложат като гост на Емирейтс Стейдиъм в Лондон.

Въпреки големите очаквания, които съпътстваха андалусийците, „артилеристите” откриха резултата още в 27-та минута чрез Сеск Фабрегас. Двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за домакините, които имат намерение за 8-а поредна година да преминат групите на Шампионската лига и да се борят за отличието.

Второто попадение за „артилеристите” реализира Робин ван Перси в 80-та минута, като вдигна на крака публиката на стадиона с попадението си. В даденото от съдията продължение Едуардо да Силва направи резултата класически.

В другата среща от групата Славия Прага победи като домакин с 2:1 Стяуа Букурещ.

Резултатът бе открит от домакините още в 13-та минута, а голът бе дело на Шенкерик. След попадението гостите се мобилизираха и стигнаха до изравнителното попадение чрез Гоян в 33-та, но не успяха да задържат този резултат и се стигна до гол в 63-та, а в герой за Славия се превърна Белаид.