Арсенал показа, че е загърбил проблемите от миналата седмица и демонстрира настроение като победи Нюкасъл с 3:0. „Топчиите” временно се изкачиха отново на първо място в Премиършип с 57 точки, поне за 24 часа преди двубоя на Манчестър Юнайтед.

Нюкасъл пък продължава мъчителното си представяне, като под ръководството на новия мениджър Кевин Кийгън „свраките” все още не са вкарали гол.

Емануел Адебайор откри резултата след центриране на Матийо Фламини пет минути преди почивката. Самият Фламини с великолепен изстрел извън наказателното поле покачи на 2:0 в 72-та минута, а резервата Никлас Бендтнер изведе хитро Сеск Фабрегас за крайното 3:0 в 80-та минута.

Изпълнителният директор на Нюкасъл Денис Уайс изгледа провала на своите подопечни от трибуните, след като изненадващо напусна Лийдс, за да приеме поста.