Арсенал спечели за трети път в последните четири издания турнира „Емирейтс Къп”. „Топчиите” се поздравиха с титлата тази година, след като във втория си мач постигнаха драматична победа с 3:2 над Селтик.

Точни за англичаните бяха Карлос Вела, Бакари Саня и Самир Насри съответно в 3-та, 45-та и 51-та минути. За шотландците пък се разписаха Дарил Мърфи и Ки Сунг-Йонг в 72-та и 83-та минути.

В другия мач по-рано днес, Милан записа хикс 1:1 срещу другия участник в четиристранния турнир Лион. В първите срещи Милан и Арсенал завършиха 1:1, а Селтик и Лион 2:2.

Според регламента, освен три точки при победа и една при равенството, се присъжда по една точка за всеки вкаран гол. Така, след изиграните двубои Арсенал спечели надпреварата за трети път в последните четири години и загря за началото на новия сезон в Англия.