Арсенал победи с класическото 3:0 Тотнъм в дербито на Северен Лондон в мача от 11-ия кръг във Висшата лига пред близо 61 хиляди зрители на „Емирейтс”.

„Шпорите” успяха да удържат домакините близо 40 минути, но след това платиха скъпо за допуснатите грешки в отбрана.

В самия край на първото полувреме, „топчиите” на два пъти успяха да разпечатат вратата на гостите. В 42-та минута Бакари Саня центрира по дясното крило, Робин ван Перси преодоля Ледли Кинг, за да вкара за 1:0 в полза на домакините.

Само минути по-късно играчите на Арсенал успяха да удвоят преднината си. Уилсън Паласиос загуби топката веднага след подновяването на играта от центъра на терена, Сеск Фабрегас премина през слисаната отбрана на Тотнъм, след което стреля покрай Еурелио Гомес за 2:0.

Последното попадение падна в 60-та минута. От недоразумение между Гомес и Кинг се възползва най-добре Ван Перси, който реализира за 3:0 и така оформи класическата победа в полза на „артилеристите”.

След победата, Арсенал измести Манчестър Юнайтед от второто място във временното класиране с 22 точки. Тотнъм пък е на 4-та позиция с 19.