Арсенал успя да победи с 3:2 Аякс в мач от турнира за купата на Амстердам, след като до 67-та минута „артилеристите” губеха с 0:2.

В 34-та минута Луис Суарес с хубав удар на остави никакви шансове на вратаря на Арсенал Алмуния за 1:0.

Само две минути по-късно звездата на Аякс Клаас Ян Хунтелаар удвои преднината за домакините.

През второто полувреме воденият от Арсен Венгер отбор успя да направи невероятен обрат в рамките на 23 минути.

В 67-та минута Ебуе подаде на Адебайор, който с премерен удар вкара топката в мрежата на Стекелнбург.

Осем минути по-късно тогоанският нападател се оказа в ситуацията на асистент при попадението на Никлас Бендтнер за 2:2.

В 83-та минута Емануел Адебайор показа за пореден път невероятния си голов нюх и донесе победата на Арсенал с 3:2.