Арсенал победи Фулъм с 2:1 в първото градско дерби от новия сезон в английската Висша лига. „Топчиите” сами си направиха мача труден, след като още в началните секунди вратарят Йенс Леман предостави топката на дебютанта Дейвид Хийли, който с лекота отбеляза първия си гол за Фулъм.

Томаш Росицки, Робин Ван Перси и Александър Хлеб пробваха късмета си на няколко пъти през първото полувреме, но младият състав на Арсен Венгер изглеждаше стъписан от допуснатия гол в първите минути.

Чудесни изяви през целия мач пък имаше стражът на гостите Тони Уорнър, който спасяваше всички изстрели, отправени към него.

Домакините бяха по-дейни и през второто полувреме, но техните неспирни атаки дадоха резултат чак в 83-та минута, когато реферът Фил Дауд отсъди дузпа в тяхна полза, за нарушение на Карлос Боканегра срещу Коло Туре.

Робин Ван Перси не сгреши от бялата точка и изравни резултата, като така даде надежда на „топчиите” и за спечелване на трите точки от мача.

Шест минути по-късно, когато 90-та минута вече бе започнала, Александър Хлеб отбеляза хубаво попадение, като прати топката в долния ъгъл на Уорнър, за да донесе успеха на Арсенал.