Отборите на Арсенал и Лийдс ще преиграват двубоя си от третия кръг на турнира за купата на Футболната асоциация в Англия. Мачът на стадион “Емиратс” в Лондон днес приключи при равенство 1:1, като по-този начин крайният победител от двойката ще бъде определен след нов мач, който този път ще се състои на “Еланд Роуд” в Лийдс.

Футболистите на мениджъра Арсен Венгер са тези, които трябва да съжаляват повече за пропуснатата възможност за класиране напред. Домакините имаха няколко отлични шанса в продължението на мача, но в крайна сметка вратарят на гостите Каспър Шмайхел показа истинска класа и предотврати решаващ гол.

И двете попадения в мача паднаха от дузпи. Първо гостите от Лийдс откриха в 54-ата минута чрез Роберт Снодграс. В заключителните моменти Арсенал стигна също до наказателен удар, който Сеск Фабрегас превърна в гол. Изравнителният гол дойде в 90-ата минута, а в даденото продължение домакините пропуснаха още три чисти голови възможности.