Арсенал победи с 2:0 Блекбърн на своя „Емирейтс” и успя да дръпне с пет точки на втория Манчестър Юнайтед след края на 26-я кръг от Висшата лига.

Срещата започна отлично за домакините, които откриха още в 4-та минута, когато бранителят Филип Сендерсон засече центриране от корнер на Едуардо да Силва и прати топката във вратата на гостите.

Втората част стражът на Блекбърн Брат Фридел блесна с няколко добри спасявания, но в крайна сметка допусна второ попадение в мрежата си. В 90-та минута Емануел Адебайор оформи крайното 2:0.

Така след вчерашната загуба на Юнайтед от Сити с 1:2 в градското дерби, момчетата на Арсен Венгер вече разполагат с удобната преднина от 5 точки пред „червените дяволи” в борбата за титлата във Висшата лига.