Арис успя да се противопостави на Манчестър Сити и двата отбора завършиха 0:0 в първия 1/16-финал от Лига Европа, който се игра на стадион “Клеантис Викелидис”.

През първото полувреме много силно на вратата на Арис се представи Михалис Сифакис, който успя да спаси няколко опасни удара на Давид Силва, Александър Коларов и Един Дзеко.

През второто полувреме играчите на Арис играха по-равностойно на своя съперник и на няколко пъти създадоха смут в отбраната на “гражданите”. Защитниците на Манчестър Сити също не се представиха на ниво през втората част.

В 64-тата минута Един Джеко имаше страхотен шанс да се разпише: стреля с глава от десетина метра, но вратарят изби над гредата.

Така Арис продължи да е непобеден в Европа като домакин от 42 години насам, а Сити не доказа високите си амбиции.

Реваншът в Манчестър е след седмица на 24 февруари.