Младежкият национален отбор на Англия до 21 години стана едноличен лидер на върха в квалификационна Група 3 за Евро 2009.

Младите представители на „трите лъва” взеха своето след победа с минималното 1:0 над Черна гора като домакин. В същия поток са и възпитаниците на Александър Станков, които днес победиха тима на Португалия.

Англия остава начело във временното подреждане в групата, след като тимът на Стюърт Пиърс има три победи от три мача. За сметка на това Черна гора има вече четири двубоя и три точки, колкото има и България, но е с мач по-малко.

Срещата започна с явно предимство на англичаните, които заслужено откриха резултата в 20-та минута. Милнър намери нападателя Мат Дербишър, който остана непокрит от защитата на Черна гора и вкара топката в мрежата.

След това попадение възпитаниците на Психо не изпуснаха крехката си преднина до последния съдийски сигнал, въпреки натиска, който наложиха гостите в последните минути на срещата.