В евроквалификационен мач за младежи до 21 години в група 3, където е и отборът на България, лидерът Англия победи втория в подреждането Португалия с 2:0.

По този начин отборът воден от Стюарт Пиърс се класира за следващата фаза на плейофите, където се класират победителите в 10-те групи и най-добрите четири втори отбора.

В края на първото полувреме Машада Пауло събори в наказателното поле на Португалия Муамба и англичаните получиха право да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Джеймс Милнър.

В 63-та минута Марк Нобъл подаде на Габриел Агбонлахор, който с хубав удар прати за втори път топката в мрежата на португалците и оформи крайния резултат в срещата.

След тази победа Англия се намира на първо място с 22 точки, Португалия е на втора позиция с 13 точки, Черна гора е със 7 точки пред България с 6, а на последно място е Ейре с 4 точки.