Англия за пореден път показа, че има сериозни проблеми, след като в първи мач от световните квалификации се измъчи с футболното джудже Андора.

„Трите лъва” победиха с 2:0, като не можаха да отбележат гол на аматьорите цели 49 минути.

Фабио Капело остави Дейвид Бекъм на резервната скамейка, въпреки че суперзвездата бе титуляр в последните 4 мача на тима. Въпреки многото атаки през първото полувреме гол така и не падна.

На почивката Джо Коул и Емил Хески влязоха на местата на Стюърд Даунинг и Джърмейн Дефоу, което се оказа решаващо за успеха.

В 49-тата минута именно Коул откри резултата след пас от аутлинията на Джулиън Лескът.

Отново асът на Челси удвои преднината 6 минути по-късно след комбинация между Гарет Бари и Уейн Рууни.

До края на мача нов гол не падна и така „трите лъва” спечелиха пестеливо първите си три точки.

Украйна победи Беларус с 1:0 в друг мач от група 6. Единственото попадение отбеляза Андрий Шевченко от дузпа в 90-тата минута.

Хърватия пък записа класическа победа с 3:0 над Казахстан след голове на Роберт Ковач, Лука Модрич и Младен Петрич.