Англия постигна победа с 2:1 срещу Финландия в мача на откриването на европейското първенство по футбол за младежи до 21 години в Швеция.

В срещата от група "В" възпитаниците на Стюарт Пиърс срещнаха големи трудности, но триумфираха дори след като останаха с 10 души на терена. Англия поведе в резултата с гол на Лий Кетърмол след асистенция на Гейбриъл Агбонлахор в 15-ата минута. След това обаче финландците заиграха по-активно и 31-ата минута Майкъл Мансиен задържа в наказателното поле Берат Садък и заслужено получи червен картон.

Капитанът Тим Спарв пък превърна отсъдената дузпа в гол и изравни резултата. В добавеното време на първата част Спарв пропусна да вкара втори гол като диагоналният му удар мина високо над вратата, пазена от Джо Харт.

В 53-ата минута Джеймс Милнър центрира от корнер и защитникът Майка Ричардс оформи крайното 2:1 след прецизно изпълнение с глава. По-късно тази вечер е вторият мач в групата между Испания и Германия.