Англия победи като гост Андора с класическото 3:0 в двубой от квалификационна група E за Евро 2008.

„Трите лъва” превъзхождаха през цялото време футболното джудже, но въпреки това не успяха да отбележат гол през първите 45 минути. Девет след почивката Стивън Джерард откри головата сметка за възпитаниците на Стив МакЛарън. В 76-та отново футболистът на Ливърпул удвои резултата. В последната минута на двубоя Нюджънт оформи крайното 3:0, след като се разписа от самата гол линия.

В друга среща от групата Израел победи с 4:0 Естония.

Полузащитникът на Болтън Идан Тал откри резултата в 19-тата минута. Роберто Колаути удвои след още 10 минути игра. През второто полувреме се развихри влезлия като резерва Бен Сахар. В 77-мата минута 17-годишният играч на Челси вкара първия си гол за националния отбор на Израел. Само 180 секунди по-късно той вкара и второто си попадение и оформи крайния резултат 4:0.