Англия победи с 5:1 Хърватия на своя „Уембли” в квалификацията от Група 6 и така си осигури участие на Световното първенство в ЮАР през 2010 година.

По два гола за „трите лъва” отбелязаха Франк Лампард и Стивън Джерард, а петото попадение бе дело на Уейн Рууни. Едуардо Да Силва вкара почетното попадение за гостите.

Домакините откриха резултата след по-малко от десет минути игра. В 6-та минута Аарън Ленън бе фаулиран в наказателното поле от Симунич и англичаните получиха правото да изпълнят дузпа. Минута по-късно зад топката застана Франк Лампард, който не сбърка за 1:0.

В 18-та минута Стивън Джерард засече на далечната греда центриране на Ленън и вкара за 2:0. При този резултат завърши първото полувреме.

Класическото 3:0 направи отново Лампард в 59-та минута, след като се възползва по най-добрия начин от пас на Джонсън.

В 66-та минута и Джерард се разписа за втори път в двубоя. Играчът на Ливърпул реализира за 4:0 след асистенция на Рууни.

Само две минути по-късно хърватите стигнаха до почетното си попадение. Едуардо вкара за 1:4 от близко разстояние, след като преди това на два пъти Робърт Грийн спаси удари към своята врата.

Крайното 5:1 оформи Рууни в 77-та минута, след като реализира от зоната на дузпата.

Други резултати от Група 6:

Беларус – Украйна 0:0

Андора – Казахстан 1:3 (0:1 Кижниченко 14', 0:2 Балтиев 28', 0:3 Кижниченко 34', 1:3 Масанд 69')