Англия се класира за полуфиналите на Европейското първенство за младежи до 21 години, което се провежда в Швеция, след като победи с 2:0 Испания в мач от група „В”.

Англичаните доминираха през целия мач и в 31-та минута получиха право да изпълнят дузпа, след като Хави Гарсия фаулира Джеймс Милнър. Футболистът на Астън Вила застана зад топката, но ударът му бе отразен от Серхио Асенхо, който демонстрира невероятен рефлекс.

През второто полувреме възпитаниците на Стюарт Пиърс все пак успяха да материализират превъзходството си с два гола в рамките на шест минути.

В 67-та минута Джеймс Милнър асистира за попадението на Фрейзър Кембъл, който влезе в игра в 38-та минута, тъй като се контузи Габриел Агбонлахор.

Англия стигна до втори гол в мача в 73-та минута, след като Тио Уолкът направи пробив и след това намери Джеймс Милнър, който разстреля Серхио Асенхо.

С тази победа Англия вече има 6 точки, Германия е с 4, Испания с 1, а Финландия няма спечелена точка.

В последните мачове от групата е голямото дерби между Англия и Германия, а Испания се среща с Финландия.