Англия победи с 2:1 Словения в контролен мач на новия „Уембли”, с което домакините направиха последна тренировка преди световната квалификация срещу Хърватия в сряда. Преди почти две години англичаните загубиха от хърватите с 2:3 на същия стадион и не успяха да се класират за Евро 2008.

Англия поведе в резултата в 31-та минута, когато Уейн Рууни сам фаулира играч на хърватите и падна в наказателното поле на гостите. От отсъдената дузпа точен бе полузащитникът на Челси - Франк Лампард.

Домакините си подсигуриха победата в 63-та минута с гол на Джърмейн Дефоу, а Словения успя да отвърне чрез Златан Любиянкич пет минути преди последния съдийски сигнал за крайното 2:1 в полза на Англия.

В мача участие взе и бившият нападател на българския Литекс - Миливое Новакович, който пропусна отлично положение седем минути след началото на второто полувреме. Словенският национал преодоля вратаря Робърт Грийн, но с дрибъла скъси ъгъла си и стреля в страни от вратата.