Англия записа четвърта победа от четири мача в група 6 на световните квалификации в зона Европа. В мач от 4-тия кръг „трите лъва” победиха Беларус с 3:1 като гости.

Англичаните започнаха мача вихрено и още в 11-тата минута Стивън Джерард откри резултата със страхотен удар от над 30 метра.

Постепенно обаче домакините изравниха играта и стигнаха до изравняване в 28-мата минута, когато Ситко бе оставен сам в наказателното поле и с глава вкара за 1:1.

Уейн Рууни все пак донесе успеха на гостите с глава гола след почивката. Първо в 50-тата минута нападателят на Манчестър Юнайтед засече пас на Емил Хески и отново изведе Англия напред в резултата.

В 74-тата минута пък комбинация между Бридж и Джерард изведе Рууни в удобна позиция и голаджията оформи крайния резултат.

В другия мач от групата Хърватия се наложи без проблеми с 4:0 срещу футболното джудже Андора. Головете за „шахматистите” отбелязага Иван Ракитич – 2, Ивица Олич и Лука Модрич.