Англия и Бразилия завършиха 1:1 в първата официална среща между национални отбори, играна на обновения стадион „Уембли”.

Наставникът на англичаните Стив Макларън бе подготвил няколко изненади в стартовия състав.

Майкъл Оуен и Дейвид Бекъм изиграха своя първи мач за националния отбор от световното първенство в Германия през миналата година. Партньор на Оуен в нападение пък бе напaдателят на Манестър Юнайтед Алън Смит. Защитникът на Рединг Ники Шори също излезе като титуляр в своя дебют с националната фланелка.

Двата отбора играха с черни ленти, заради смъртта на легендарния английски футоблсит Алън Бол.

Първото полувреме на мача се запомни единствено с няколко опасни ситуации. Първо в 18-тата минута удар на Джо Коул попадна в ръцете на вратаря на бразилците Хелтон.

Минута по-късно гол на Жилберто Силва бе отменен заради засада.

До почивката Роналдиньо и Жилберто за „кариоките” и Бекъм за Англия се отличиха с нови пропуски.

Второто полувреме започна със сериозен натиск на южноамериканците. Удар на Кака мина на сантиметри над вратата на Пол Робинсън, а изстрел на Роналдиньо бе блокиран от защитник на островитяните.

В 64-тата минута влезлият малко по-рано като резерва Стюърд Даунинг изпусна добра възможност да открие резултата в полза на „трите лъва”,

Все пак в 68-мата минута Джон Тери донесе преднина на Англия с премерен удар с глава след прецизно центриране на Дейвид Бекъм.
До края на мача и двата отбора извършиха редица смени, които доведоха до сваляне на темпото.

Все пак натискът на „кариоките” доведе до късно изравнително попадения, дело на влезлият на мястото на Робиньо Диего във втората минута от даденото от съдията Маркус Мерк продължение на срещата. Играчът на Вердер Бремен вкара също с глава в долния ляв ъгъл на Робинсън след центриране на Жилберто Силва.

Англичаните играят с Естония в сряда в мач от квалификациите за Евро 2008. Тимът на Стив Макларън е на незавидното 4-то място в своята група, но само на две точки зад първия Хърватска.

Бразилия пък се подготвя за предстоящата Копа Америка, която ще се проведе във Венецуела от 26 юни до 15 юли.