Българските състезатели спечелиха общо 11 медала на Европейското първенство по самбо за юноши и девойки до 18 години, младежи и девойки до 20 години, мъже, жени и бойно самбо, което завършва тази вечер в Лимасол (Кипър).

До момента България има 3 сребърни и 6 бронзови отличия, а по-късно днес на финали излизат Мария Оряшкова в категория до 80 кг и Иван Хърков до 79 кг.

При 18-годишните бронзови медали завоюваха Таня Радулова (59 кг), Цветелина Маринова (65 кг) и Владимир Борисов (71 кг).

При 20-годишните Анна-Мария Манушева (65 кг) загуби на финала от германката Лиза Оберфол и остана втора.

При 59-килограмовите Антония Колева завърши на трето място.

В бойното самбо при мъжете България има два сребърни медала. В категория до79 кг Михаил Николов постигна две победи, но загуби на финала от Владислав Рудниев.
Камен Георгиев също записа две победи при 98-килограмовите. Той се класира за спора за титлата срещу друг представител на Украйна - Анатоли Волошинов, но не излезе за финала поради травма на коляното и остана втори.

В спортното самбо бронзови медали спечелиха Ива Иванова (54 кг) и Радослав Марков (64 кг).

По-късно днес България очаква нови две отличия. От 17.00 часа започват финалите в последния ден, в които шесткратната световна и деветкратна европейска шампионка Мария Оряшкова (до 80 кг) излиза за титлата срещу носителката на европейската титла за 2019 година Халина Ковалска от Украйна.

При мъжете в категория до 79 кг Иван Хърков ще спори за златото срещу руснака Аскербий Гербеков.

В Лимасол България участва с общо 25 състезатели във всички възрастови групи.