Марк Христов се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по джудо за мъже и жени в "Арена Армеец" в София.

В категория до 73 кг българинът постигна две победи до момента. Във втория кръг Христов спечели с "ипон" 19 секунди преди края срещу европейския шампион от 2020 година Виктор Стерпу (Молдова). След това българинът надделя над Бенджамин Аксус (Франция) със "златна точка" в 16-ата секунда на продължението.

Следващият съперник на Христов е Рустам Оруджов (Азербайджан), пети от Игрите в Токио и бронзов медалист от Евро 2020.

Другият български представител при мъжете Ашот Мартиросян в категория до 81 кг загуби във втория кръг от Тим Грамков (Германия), трети от Евро 2018 до 23 години, с "ипон" 1:38 минути след началото на продължението.

При 70-килограмовите жени Лидия Брънчева спечели първата си среща срещу Рейчъл Хоукс (Ирландия) с "ипон" 10 секунди преди края, след което загуби от представителката на Нидерландия Хилде Ягер също с "ипон".

В категория до 63 кг дебютантката Йоана Манова претърпя поражение с "ипон" от Гили Шарир (Израел), бронзова олимпийска медалистка при смесените отбори от Токио 2020.