Борис Георгиев прибави и титла от държавния шампионат по джудо за мъже и жени, завършил в Пазарджик. Националът беше безапелационен при 100-килограмовите, като взе 5 победи, а на финала надделя над Петър Кандински (ЦСКА).

Само преди 10-ина дни състезателят на клуб Хаджи Димитър (Сливен) постигна най-големият успех в кариерата си досега, като спечели сребро на турнира от Големия шлем в Ташкент. След травма на рамото успешно на татамито се върна Георги Граматиков. Състезателят на Локомотив (София) стартира в по-горната за него категория до 90 кг и стигна до титлата, като на финала победи съотборника си Емил Велков.

Снежина, сестрата на Георги, пък взе сребро при жените в категория до 57 кг, като в решителната схватка отстъпи на съотборничката си от Локомотив (София) Амели Гиюр. Оспорван финал при мъжете имаше и при 60-килограмовите, в който Иван Петров (ЦСКА) се наложи над Горан Козарев (Кодокан, Пазарджик).

Младата надежда Анастасия Балабан (Илинден, София), европейска вицешампионка при кадетките от 2019-а, ликува в една от най-многобройните категории до 48 кг, в която стартираха 24 състезателки. Първа на стълбичката в категория до 52 кг се качи и Габриела Димитрова (ЦСКА), сребърна медалистка от турнири за европейската купа при девойките.

Над всички в категория до 63 кг беше и Лидия Брънчева (Спортна академия ЦСКА). Бронзовата медалистка от Евро 2019 за кадетки се наложи на финала над Йоана Манева (Шун джудо, София). Победителка при 70-килограмовите стана играещият треньор на ЦСКА (София) Ваня Иванова след успех над Цветелина Маринова (Чавдар, Троян).

А при тежките до 78 кг триумфира Илина Стоянова (Биоком, Сливен), а в категория над 78 кг ликува Габриела Гигова (Локомотив, София). За призовите места спориха 379 джудисти от 34 клуба, като при мъжете бяха 236 състезатели, а при жените - 143. Следващата надпревара е на 3 април в Пазарджик, когато е държавният личен шампионат за юноши и девойки.