Българските национали по таекуондо не успяха да стигнат до битките за медали в първия ден на Европейското първенство, което се провежда в София.
Даниел Ладжев, Габриела Кацарова и Николет Костова стартираха с убедителни победи, но загубиха двубоите, даващи право на участие в срещите за призовите места. Българите се представиха повече от достойно, но късметът не бе на тяхна страна. Въпреки това те заслужават поздравления, защото от играта си пролича, че има сериозно бъдеще в тях. Старши треньорът Фарзад Золхадри остана доволен от показаното и е сигурен, че тези състезатели имат сериозен потенциал и са бъдещи медалисти.

Утре от 13:30 еврокомисарят по спорта Мария Габриел, която е патрон на турнира, ще открие официално надпреварата в присъствието на министъра на спорта Красен Кралев. Българското участие ще продължи с Божидар Аврамов (до 63 кг), Владимир Далаклиев (до 68 кг)  и Илина Иванова (до 53кг).