Станимира Петрова вдигна Купа "Балкан" на едноименния турнир по бокс за жени и девойки в Ботевград.

Световната и двукратна европейска шампионка заслужи трофея за първи път в в кариерата си, след като триумфира в категория до 57 килограма. На финала Петрова се наложи убедително над Каролин Вейре (Канада) с 4-1 съдийски гласа.

Още три български боксьорки спечелиха златни медали. При 48-килограмовите младата Еми-Мари Тодорова победи опитната Севда Асенова с 4-1. Бронзовата медалистка от Европейските игри в Минск Габриела Димитрова пък се наложи над Елена Савелева с 3-1 в категория до 51 килограма. Третото злато отиде при Мелек Закифова, която на 48 килограма при девойките спечели срещу Диана Пасат от Румъния. Закифова вдигна Купа "Балкан" при девойките.

Българските боксьорки взеха още два сребърни и седем бронзови медала. Втори в категориите си станаха Златислава Чуканова (54), която във финала загуби от Карина Тазабекова (Рус) с 1-4, и Деница Елисеева (64), претърпяла поражение от Александра Ордина (Русия).

Бронзовите ни медалистки са Аслъхан Мехмедова (60) и Мелис Йонузова (69) при жените и Анна Мария Дялова (60), Жулияна Петрова (48), Дара Ганчева (51), Дилек Серветова (54), и Далия Райчева (64) при девойките./БТА