Представителят на България Хавиер Ибаниес се класира на финал на Европейската купа по бокс в Будва (Черна гора). Шампионът от Европейските игри и носител на квота за Париж 2024, си спечели място в битката за титлата в категория до 57 килограма.

Ибаниес изигра безупречно срещата си с Роланд Вереш от Унгария. Националът на България не остави никакъв шанс на своя противник и с категорична победа с 5:0 гласа ще боксира за златния медал. Хавиер ще се изправи на финала срещу испанеца Габриел Ескобар.

Така България отбеляза страхотен петъчен ден на Европейските игри, след като и останалите представители достигнаха до мачове за златните медали. На финали в събота ще боксират още Ергюнал Себахтин, Ясен Радев, Радослав Росенов и Йордан Морехон. Отборът е воден от треньорите Жоел Арате, Валентин Поптолев и Александър Александров.