България се класира на седмо място със 70 точки на европейското пъвенство по свободна борба в Будапеща. Националите си тръгват с 3 медала - сребърен на Ахмед Батаев (92 кг) и бронзови на Георги Вангелов (61 кг) и Рамазан Рамазанов (70 кг).

Отборната титла спечели Азербайджан, който завърши с актив от 159 точки - един златен, 4 сребърни и два бронзови медала. Втори са турците със 141 точки и спечелени два златни, един сребърен и 3 бронзови медала. Трети в класацията завършиха състезателите на Грузия със 133 точки, като взеха една титла, едно сребро и 4 бронза.

В една от най-акрактивните срещи във вчерашните финали турчинът Така Акгюл победи големия си съперник Гено Патриашвили (Грузия) - с 5:2 и ликува за осми път с европейската титла в тежка категория до 125 кг. Акгюли има титла и от европейските олимпийски игри, два пъти е световен шампио и златен олимпийски медалист от Рио 2016.

Емоционален бе и финалът при 74-килограмовите, в който осетинецът със словенски паспорт Теймураз Салказанов победи кубинеца с италиански паспорт Франк Чамизо, двукратнен №1 в света, със 7:5. Резултатът бе 5:5, но Салказанов успя да вземе победните точки в последната секунда.

Майлс Амине пък донесе първо европейско злато за Сан Марино. В категория до 86 кг учещият в САЩ борец, победи азера Абубакар Абубакаров с 9:5. Само преди две седмици Амине стана втори в студентското първенство на Щатите. А в ъгъла на Амине бе легендарният руски треньор Сергей Белоглазов, двукратен олимпийски шампион, 6 пъти №1 и 5 пъти №1 в Европа.