Мими Христова се класира на четвъртфиналите на категория 65 кг за жени от световното първенство по борба в Белград, а Евелина Николова загуби в квалификациите и ще чака класиране на репешаж в следобедната сесия.

Христова започна турнира директно от осминафиналите и спечели с техническо превъзходство срещу монголката Тювшиняргалин Енкин. Следващата съперничка на действащата европейска шампионка най-вероятно ще бъде американката Мейси Кити, която обаче първо трябва да преодолее албанката Албина Дражи.

Николова започна на 57 кг срещу представителката на домакините Мария Игнатович и я надви с техническо превъзходство след една минута борба. В следващата фаза обаче бронзовата медалистка от Токио се изправи срещу миналогодишната световна шампионка на 59 кг Анастасия Никита от Молдова, която я победи с 12:0.

Снимка: LAP.bg