От ЦСКА се похвалиха на официалния си сайт с представянето на своите борци в класическия стил на Държавния шампионат. Там борците от „червения“ тим спечелиха 10 медала, от които 5 златни.

Ето какво написаха от ЦСКА на сайта си:

Състезателите на ЦСКА по класическа борба започнаха новата 2023 година по отличен начин. Вчера в град Сливен се проведе Държавният шампионат, където червените спечелиха 5 титли и общо 10 медала.

Титлите си от миналата година защитиха Абу-Муслим Амаев в категория до 63 кг, Иво Илиев до 67 кг, Айк Мнацаканян до 77 кг. и Кирил Милов до 97 кг.

Успешен дебют пред родна публика направи Семьон Новиков, който спечели златния медал в категория до 87кг. Страхотен дебют при мъжете направи и Гриша Назарян в категория до 60 кг, който грабна бронза.

С бронзови отличия още се окичиха Паоло Милков до 55 кг, Атанас Асенов до 60 кг, Илия Мустаков до 72 кг, Златомир Емилов до 77 кг. и Тихомир Димов до 82 кг.

От трибуните срещите изгледаха именития наш Борец Армен Назарян и президента на клуба по борба на ЦСКА - Методи Пенев.

Индивидуални отличия получиха Иво Илиев, който заслужи Купата за най-резултатен борец на турнира и Абу-Муслим Амаев, който бе определен за най-техничен състезател на турнира.