Четирима наши борци запазват шансове да продължат в репешажите на световното първенство за юноши в столичната зала "Арена Армеец".

Радомир Стоянов, бронзов медалист от европейското тази година, стартира с успех над финландеца Мико Елкала - 10:1 в категория до 70 кг на свободния стил, но на четвъртфиналите не успя срещу киргизстанеца Мухамад Абдулаев - 0:11. Ако съперникът му преодолее и полуфиналите в следобедния сеанс, нашият национал ще продължи в пресявките утре.

До същата фаза на надпреварата достигна и Сали Салиев в категория до 97 кг. Eвропейският вицешампион за кадети от 2021-а победи с туш на старта египтянина Мохамед Салахелдин, шампион от Африканското първенство за кадети през 2020-а. Но в четвъртфиналите отстъпи пред грузинеца Лука Кичуа - 0:11.

Иван Стоянов (70) и Исмаил Помаков (65) загубиха на старта, но техните съперници достигнаха до полуфиналите. От първенството отпадна Ивайло Тисов (57).

Следобедният сеанс започва от 18 часа.

Утре на тепиха ще излязат други четирима наши представители - Петър Петков (74), Жулиен Иванов (86), Сурай Руфат (92), Георги Иванов (125).

Срещите започват от 11 часа. Входът за зрителите е свободен.

Двубоите от сутрешния сеанс изгледаха много изявени наши борци, сред които олимпийският шампион Валентин Йорданов, световният шампион Рахмат Сукра, олимпийският вицешампион Валентин Гецов и други.