Локомотив Пловдив II триумфира срещу Ботев Пловдив II в дербито при дублиращите отбори в мач от Югозападната Трета лига.

Момчетата на Христо Златински и Христо Телкийски показаха воля за победа и характер и стигнаха до успеха в 94-ата минута в “Коматево“ за крайното 2:1.

Домакините поведоха в средата на първото полувреме с гол от центъра. Впоследствие Тодор Нейчев бе изгонен и остави “черно-белите” с 10 души на терена. Това не попречи на Божидар Костадинов да изравни за 1:1 с премерен изстрел.

През втората част “жълто-черните” получиха 3 червени картона, а в хода на мача им бяха спестени още 2 такива заради удари без топка по главите на играчи на Локомотив. В последната минута на добавеното време Виан Станков вкара решаващото попадение за крайното 1:2.