Спартак Варна победи Созопол с 2:1 в първата си контрола за 2020 година. Проверката се игра на комплекса „Спортпалас“.

Гостите откриха резултата в 23-ата минута чрез Венцислав Гюзелев, в момент, в който „соколите“ бяха в намален състав, тъй като Ивайло Русев бе извън терена заради контузия. Домакните стигнаха до изравняването в 32-ата чрез Тугай Неджет.

До края на първата част домакините имаха още две голови положения, но не успяха да ги реализират. Първо Рангел Абушев изпревари вратаря на Созопол, но ударът му с глава мина над напречната греда. Малко преди почивката стражът на гостите се намеси решително след плътен удар на Стефан Иванов.

Спартак продължи да бъде по-активния отбор и през втората част. В 70-ата минута Янаки Смирнов донесе успеха на „соколите“ от дузпа.

В събота, 18 януари варненци ще изиграят и втората си контрола. Този път съперник ще бъде Локомотив Горна Оряховица, но все още не са ясни мястото и часът на провеждане на проверката.