Загорец Нова Загора отнесе пореден клуб от професионалния футбол, като днес победи Янтра Габрово от Втора лига с 4:0. Контролната среща се игра в Мъглиж, където преди три дни беше победен и Етър с 3:1.

Още във 2-ата минута Димитър Видев откри резултата, а след това малко преди края на първата част удвои. През втората част появилият се от пейката Пламен Иванов прибави още два гола и оформи крайния резултат. Новозагорци имаха още положения, но ги пропуснаха и шанса да спечелят още по-убедително.

Освен авторите на головете, много силно се представи Александър Хардалов на левия фланг. Все по-добро впечатление прави Денислав Атанасов, който се завърна от контузия. Но и днес трябваше да напусне принудително да напусне терена заради удар в прасеца.