Приказката за третия отбор на Лудогорец в Североизточната Трета лига продължава. Селекцията на Захари Сираков взе четвърта поредна победа, надигравайки в Русе местния Локомотив с 2:0 и затвърди лидерската си позиция. Двубоят бе част от четвъртия кръг на първенството.

Двете юношески формации направихи мъжки двубой. Първият удар в срещата беше на Лятиф Латиф от „железничарите“. Гостите обаче имаха лек превес през първото полувреме. Йоан Йорданов откри резултата с глава в 17-ата минута след центриране отдясно.

Русенският тим заигра по-добре след почивката. Два пъти Алекс Стойчев уцели гредите. В 60-ата минута обаче съотборникът му Мирсат Салим получи втори жълт и съответно червен картон.

С десет футболисти, локомотивци наситиха средата на терена. Мартин Тодоров и Бисер Георгиев стреляха опасно по веднъж. В 75-ата минута гостите също треснаха гредата. След 80-ата минута обаче силите на домакините привършиха. Накрая влезлият като резерва Христо Георгиев оползотвори пас отляво – 0:2.