Дублиращият отбор на Етър започна със загуба с 4:0 пролетния полусезон в Северозападната Трета лига. Възпитаниците на Марин Стефанов отстъпиха на опитнияЛевски-2007 като гости.

Първото полувреме бе по-доброто за „виолетовите”. Още в първата минута Антониян Харалампиев излезе в чиста позиция, но не успя да открие. Домакините поведоха след една грешка в отбраната, но Етър продължи да играе добре. Възможности за гол имаше пред Димитър Байдаков и Христо Марков, но почивката дойде при 1:0.

През втората част етърци, сред които поради наказание отсъстваха Борислав Марков, Кристиян Кънчев и Юлиян Райков, свалиха гарда и получиха нови три гола. С хеттрик за победата на домакините от Левски-2007 се отличи опитният голмайстор Евгени Систов, един вкара Венцислав Миленов.

„Виолетовите” засега са на 14-та позиция с 18 точки, но утре са останалите срещи от кръга. В следващия кръг на 28 февруари от 14:00 часа Етър-2 е домакин на предпоследния в класирането Трявна.

Етър: Иван Георгиев, Антониян Харалампиев, Велизар Тонков, Димитър Цонев, Ивалин Петков, Калоян Митев, Светломир Събев, Стивън Манолов, Теодосий Райков, Христо Марков, Димитър Байдаков.