Дублиращият отбор на Етър отстъпи с 3:2 гостуването си на Янтра Полски Тръмбеш, който затвърди третото си място в класирането на Северозападната трета лига. Мачът бе нервен, а “виолетовите” го завършиха с 9 души заради червени картони на Велизар Тонков и Антониян Харалампиев.

Резултатът бе открит от Любомир Генчев, който се възползва от подаване на Красен Каравелов след центриране на Тони Маречков в 16-ата минута. Марио Балъков възстанови равенството след само четири минути, завършвайки контра на „виолетовите“. До почивката Тони Маречков и Николай Иванов пропуснаха за домакините, етърци също имаха своите шансове.

Началото на второто полувреме също бе бурно. Попадения на Тихомир Антонов и Любо Генчев не бяха зачетени заради маркирани засади, а в 55-ата минута домакините получиха дузпа. Наказателният удар бе отсъден за интервенция срещу Антонов. От бялата точка Любо Генчев покачи на 2:1. Той бе в основата и на червения картон, показан на Велизар Тонков. Младият етърец бе отстранен от игра именно за нарушение срещу офанзивния футболист на домакините.

Тони Маречков покачи на 3:1 в 75-ата минута с удар под сглобката на гредите. „Виолетовите“ върнаха попадението и интригата в 81-ата минута, в която точен бе Христо Марков за 3:2. В края на срещата обаче червен картон получи и Антониян Харалампиев.

Янтра: Радослав Рашков, Исмаил Мастънов, Бранислав Ботев, Емилиян Ангелов, Красен Каравелов, Любомир Генчев, Красен Славчев, Ростислав Данчев, Тихомир Антонов, Тони Маречков, Николай Иванов.

Етър-2: Пресиян Петков, Антониян Харалампиев, Велизар Тонков, Десислав Пенев, Димитър Динев, Кристиян Кънчев, Кристиян Иванов, Марио Балъков, Стивън Манолов, Теодосий Райков, Димитър Байдаков.