ЦСКА победи Левски с 1:0 в мач на дублиращите отбори от 9-ия кръг кръг на Югозападната Трета лита. Георги Чораджийски донесе успеха на "червените" с попадение в 62-ата минута. По този начин ЦСКА е вече 4-и с актив от 16 точки в, докато Левски остава на 13-а позиция с 12 пункта на сметката си.

Грешка в "синята" отбрана в 9-ата минута позволи на Георги Чорбаджийски да напредне към наказателното поле на гостите, но за късмет на Левски не успя да нанесе удар. Малко след това опасен шут на Марк-Емилио Папазов бе спасен от вратаря на гостите - Иван Андонов спаси. "Червените" продължиха да бъдат по-активният отбор и в 15-ата минута гредата спаси "сините". Димитър Христов от пряк свободен удар уцели страничния стълб.

Страхотен пробив на Илиан Антонов в 26-ата минута завърши с извеждащ пас към Папазов, чийто удар обаче не намери очертанията на вратата. Две минути по-късно отново нападателят на ЦСКА получи топката в наказателното поле, като този път Андонов се намеси и запази суха вратата на Левски. Левски отправи първия си точен удар едва в 33-ата минута чрез Никола Бандев, който обаче бе уловен с лекота от Ивайло Неделчев. Три минути преди почивката на Иван Андонов отризи удар на Панайотов, а при добавката Папазов направи по-трудното - стреля над вратата.

ЦСКА II - Левски II

източник: LAP.bg

Втората част започна с нова опасност пред вратата на Левски. Неудържимият Илиан Антонов проби по фланга и центрира към Папазов, чийто удар с глава бе уловен от Андонов. В 58-ата минута домакините пратиха топката в мрежата на Левски, но попадението бе отменено заради засада. Иван Андонов изби удар на Венцислав Иванов, а при добавката Илиан Антонов не сгреши. Флагът на асистент-съдията обаче веднага бе вдигнат заради засада.

В 62-ата минута ЦСКА логично поведе. След центриране от корнер Георги Чорбаджийски скочи най-високо и прати топката в мрежата за 1:0. "Червените" успяха да удържат преднината си до края на двубоя, като постигнаха минимален успех над Левски в дербито на дублиращите отбори.

FT |   ЦСКА II - Левски II 1:0

ЦСКА II: 12. Ивайло Неделчев, 2. Светозар Евтов, 3. Лъчезар Иванов, 4. Димитър Христов, 5. Мартин Сотиров, 8. Юлиан Илиев-К, 6. Петко  Панайотов, 10. Георги Чорбаджийски, 9. Венцислав Иванов, 7. Марк-Емилио Папазов, 11. Илиан Антонов
Резерви: 1. Георги Гергинов, 18. Кирил Георгиев, 19.  Браян Стефков, 20. Димитър Петров, 15. Теодор Апостолов, 17. Алесандро Николов, 14. Слави Зарков, 13.  Илиян Димитров, 16. Роберто Щилянов
Треньор Стамен Белчев

Левски II: 99 Иван Андонов-К, 3. Виктор Любенов, 4. Калоян Борунов, 2. Георги Русинов, 5. Дейвид Михалев, 6. Никола Бандев, 11. Борислав Рупанов, 8. Александър Божилов, 10. Кристиян Йовов, 7. Виктор Добрев, 9.  Преслав Бачев
Резерви: 1. Даниел Стефанов, 14. Слави Чакъров, 15.  Адриан Видинов, 16. Янислав Дерлоков, 17. Мартин  Пасалидис, 18. Милорад Игнатов, 13. Кристиан  Белмустаков, 19. Георги Атанасов, 20. Калоян Петков