Играчите на Созопол и Гигант стигнаха до бой в мач от Югоизточната Трета лига, завършил с победа за домакините с 3:2.

Борислав Трендафилов откри резултата още в 3-та минута с глава отблизо след центриране отдясно. Седем минути по-късно отново Трендафилов реализира след пас на Джоб Руни.

Гостите намалиха в 22-та минута чрез Жилов, който с удар от около 15 метра успя да порази целта.

В началото на втората част опитният Диян Молдованов вкара дузпа, отсъдена за игра с ръка.

Крайното 3:2 фиксира Скерлев в 64-та минута.

В заключителните минути нервите на играчи от двата тима не издържаха и няколко от тях се хванаха за гушите. Наложи се влизането на терена на двама треньори, за да ги разтърват. От Созопол претендираха за червен картон за удар без топка, от където тръгна цялата интрига. Все пак в добавеното време беше изгонен футболист на Гигант и отборът от морския град задържа преднината си до края. / Мач Телеграф