Дунав завърши 1:1 с отбора на Черноморец Балчик в мач от 17-ия кръг на първенството в Североизточната Трета лига. Точен за русенския тим беше Джан Хасан в 85-ата минута, а Лима бе открил за гостите в 78-ата.

Преди началото на мача Йордан Димитров и Александър Кирилов получиха специални плакети, след като спечелиха в анкетите за най-добър футболист на „Дунав“ след победите срещу „Устрем“ и „Локомотив“ Русе. С минута мълчание пък беше почетена паметта на един от най-отдадените фенове на „Драконите“ Илиян Нацев и на спортния журналист Дамян Цветков, които починаха в рамките на няколко дни през изминалата седмица.

Двубоят започна равностойно и с повече борба в централната част на терена. Постепенно домакините започнаха да владеят повече топката. Джан Хасан, Йордан Димитров и Преслав Петков бяха сред най-активните в предни редици за „Дунав“, но опитите им за отбелязване на гол бяха неутрализирани от вратаря Иван Иванов и отбраната пред него. В края на първата част и капитанът Диян Димов стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката мина от външната страна на левия страничен стълб.

Малко след почивката русенският тим имаше претенции за дузпа, след като Йордан Димитров падна в наказателното поле на „Черноморец“ след съприкосновение с бранител на гостите, но реферът Калоян Кирилов реши, че играта трябва да продължи. Дунавци продължиха да диктуват темпото.

Въпреки това обаче гостите отбелязаха гол. При една от редките им атаки в 78-ата минута Лима стреля, топката рикошира в русенски бранител и влезе във вратата за 0:1.

Все пак в 85-ата минута логичното се случи. Алекс Кирилов измъкна топката от бранител на „Черноморец“ и стреля, топката се отби в напречната греда, но при добавката Джан Хасан не сгреши за 1:1. До края опитите на „Драконите“ за пълен обрат не дадоха резултат и така те записаха първо равенство след 16 поредни победи в първенството на Североизточната Трета лига.

Състав на Дунав Русе: 12. Винченцо Ангелов, 13.Кристиан Върбанов, 5.Георги Вълчев, 14.Кристиян Маринов, 16.Димитър Тодоров, 11.Диян Димов, 18.Мирослав Георгиев /58 мин. - 3.Василен Марков/, 17.Джан Хасан, 7.Кристиан Тасков /58 мин. - 9.Александър Кирилов/, 10. Преслав Петков /69 мин. - 24.Дани Братоев/, 20.Йордан Димитров.

Състав на Черноморец Балчик: 1.Иван Иванов, 6.Вилиян Денчев, 3.Даниел Георгиев, 17.Кристиян Бешев, 11.Радослав Златев, 8. Елидиано Маркес Лима, 7.Никола Владев, 21.Иван Цачев, 10.Мохамед Нбаче /90 мин. - 2.Йордан Радев/, 18.Джорджио Димитров /71 мин. - 13.Юлиян Загоров/, 38.Ангел Ангелов.