Втородивизионният Марица Пловдив постигна победа в първата си контролна среща от зимната подготовка, след като “жълто-сините” надиграха с 2:0 третодивизионния Саяна в Хасково.

Марица имаше игрово предимство през голяма част от времето и откри резултата още в 15-ата минута с гол на Веселин Марчев. Малко след това домакините от Хасково удариха греда, а до края на първата част Веселин Марчев можеше да отбележи за втори път, след като стреля добре с глава, но вратарят на Саяна спаси.

През второто полувреме двата тима повишиха оборотите и създадоха доста положения за гол. На няколко пъти вратарите на двата отбора трябваше да се намесват решаващо и така се стигна до 83-ата минута, когато Веселин Марчев асистира на Станислав Маламов, който реализира от близка дистанция, за да оформи крайния резултат - 0:2.

Следващата контрола на Марица е на 19 януари срещу Ботев (Пловдив) на базата на “канарчетата” в квартал Коматево.